Recenzja Kreatora Stron Weebly

Weebly w 2013 wprowadziło zupełnie nowy kreator. Panel zarządzania został przebudowany od samych podstaw tak, aby klienci firmy mogli w nowoczesny, intuicyjny i elastyczny sposób budować oraz prowadzić swoje strony. Większość zmian dotyczyła interfejsu użytkownika oraz designu, podczas gdy rdzeń strony nie został tak naprawdę mocno zmieniony. Rok później również strona główna Weebly została przeprojektowana. (patrz: zrzut ekranu)

W kwietniu 2014 Weebly zebrało 35 mln. dolarów w trzeciej rundzie finansowania - inwestorami były fundusz Sequoia Capital oraz chińska firma Tencent Holdings Ltd.

W momencie pisania tego artykułu Weebly zasila ponad 20 milionów stron na całym świecie notujących w sumie prawie 100 milionów unikalnych wizyt miesięcznie.

#1 Prostota Obsługi

Weebly to prawdopodobnie najbardziej intuicyjny kreator stron w sieci (i było tak również przed zupełną przebudową interfejsu). Panel admina jest niesamowicie prosty w obsłudze i nawigacji. Ostatnio, panel zarządzania został wzbogacony również o edytor stron mobilnych. Dzięki temu użytkownicy Weebly mogą przekonać się jak ich strona będzie się prezentować na urządzeniach wyposażonych w system Android lub iOS. Co więcej, możliwa jest również edycja mobilnych wersji strony.

#2 Zbiór Funkcji Oraz Elastyczność

Weebly oferuje dostatecznie narzędzi do budowania stron aby stworzyć wyjątkową, wielofunkcyjną stronę. Platforma wyposażona jest w WYSIWYG oraz środowisko obsługi typu „przeciągnij i upuść” (Drag & Drop). Elementy wyglądu strony mogą być jednak przeciągane wyłącznie w pewne określone, wyznaczone miejsca (w zaleźności od szablonu). Oprócz niewymagających programowania i dość eleastycznych widżetów, Weebly pozwala na użycie fragmentów własnego kodu, co pozwala na stworzenie daleko spersonalizowanej strony.

Weebly posiada również swoją własną platformę e-handlu pełną różnorakich narzędzi przeznaczonych dla firm i sklepów. Jeżeli jesteś nauczycielem/ką warto zainteresować się Weebly for Education i Weebly Campus Edition.

#3 Szablony

W kwestii szablonów Weebly oferuje trzy opcje. Możliwe jest użycie gotowego szablonu, dostosowanie któregoś z istniejących szablonów (platforma oferuje dostęp do edytora HTML/CSS) lub skorzystanie z szablonów zewnętrznych (wielu deweloperów tworzy unikalne szablony przeznaczone specjalnie dla tego kreatora stron).

#4 Wsparcie Techniczne

Ze względu na przyjazny i prosty w obsłudze panel kontroli rzadko kiedy będziesz miał problem podczas tworzenia swojej strony w Weebly. Jeżeli jednak będziesz potrzebował pomocy profesjonalisty możesz skontaktować się z zespołem Centrum obsługi przez e-mail lub na żywo przez czat. Kolejną możliwością kontaktu jest zadanie pytania na facebookowym fan page’u lub poprzez Twittera.

#5 Polityka Cenowa

Weebly oferuje trzy pakiety: Darmowy, Starter oraz Pro. Plan darmowy pozostaje darmowy dopóki nie zdecydujesz się go upgrade’ować w celu zdobycia dostępu do bardziej zaawansowanych funkcji. W przeciwieństwie do innych podobnych firm, Weebly nie wyświetla wielu reklam na Twojej darmowej stronie. Jedyną reklamą jest mały link prowadzący do strony Weebly (ulokowany w stópce). Aby przekonać się co zawiera każdy z pakietów spójrz na poniższy zrzut ekranu:

Recenzja Weebly: Wnioski

Weebly dobrze sprawdza się w przypadku budowania zarówno prostych, cieszących oko stron z podstawową funkcjonalnością jak i w sytuacji w której chcemy budować strony firmowe, portfolia czy zaawansowane sklepy internetowe. Sprawdź przykłady aktywnych stron zbudowanych z Weebly.

2017-05-16 963 0 Wojciech Biały Rating: 4.8
Zostaw komentarz
avatar